Luni, 26 Iunie 2017 16:00

Waha Festival, Always in Love

Scris de 

Cea de-a șasea ediție a festivalului Waha va avea loc in perioada 20-24 iulie 2017, la Bățanii Mari din Covasna.

Dacă vă place să simțiți iarba sub tălpi, să inspirați aer proaspăt de pădure și să dansați sub stele, la Waha Festival veți putea asculta techno underground si psy, veți găsi o scena live cu muzică alternativă, jam stage, spațiu de chill, zonă de healing, camping in pădure, zona de copii și restaurante.

Lineup:

DEEP STAGE

Rhadoo (arpiar | Romania)
Petre Inspirescu (arpiar | Romania)
Pheek live (Archipel | Canada)
Cezar (Understand | Romania)
Vlad Caia live (Amphia | Romania)
Hubble live (Sleep Is Commercial | Italy)
Atoll live (Sleep is Commercial | Italy)
Sahau live (Zimbru | Romania)
Praslea (Understand | Romania)
Dan Andrei (arpiar | Romania)
Sedee (Malonian | Mannheim)
Cleymoore (Pluie/Noir | Portugal)
Kozo (Understand | Romania)
Dubtil (Amphia | Romania)
Olga Korol (Body Parts | Ukraine)
Francesco Assenza (Sleep Is Commercial | Italy)
Suciu (Contur | Romania)
Xandru b2b Funk E ( Romania )
Piticu ( Romania)
Marsomatic 700 (Sublee + Mihai Popescu) (Metereze | Romania)
Jola (Jonas + Christopher Lawrenz) (ALOA | Berlin)
Ada Kaleh (AdaKalehRomania | Romania)
Emi (Contur | Romania)
Einzig (Romania)
Tulbure (TCStudio | Romania)
Andrei Ciubuc (Draganeni | Romania)
Lumieux (Romania)
Andrey Kharitonov (Anakronik | Romania)
Andreea (Romania)
Marius Iorga (Cuplet | Romania)
Paul Agripa (Zimbru | Romania)
Mihai Pol (Capodopere | Romania)
Gols (Belgium)
Miss I (Misbits | Romania)
Mauss (Romania)


__________
PSY STAGE

X-Dream (Gravity Plus, Boshke Beats | Germany) / LIVE Retro Set
Dickster (Nano Reccords | UK) / Special 3h set
Ticon (Iboga Records | Sweden)
Banco De Gaia (Disco Gecko | UK) / Tribal Trance Set
Orestis (Sonic Loom | Greece) / Special 3h set
Derango (Parvati, Sanaton | Sweden)
Megalopsy (Dark Prisma | Argentina) / Special dark set
Fungus Funk (Psylife | Russia)
The Delta (Boshke Beats, Gravity Plus / Germany) / LIVE Retro Set
Flowjob (Iboga Records | Denmark) / Special 3h set
Noise Gust (Fullmoon, Urban Antidote, Indali | Japan)
Salakavala (Hippie Killer, 6D Soundz, Faerie Dragon | Finland)
E-Mantra (Suntrip, Altar, Melusine | Romania)
Atma (Dacru, BMSS | Romania)
Zentrix (Digital Garden, Zenon | Canada)
Confo (Parvati | Greece)
Audiosyntax (Alice-D | Germany)
Alien Trancesistor (Vantara Vichitra | India)
Igor Swamp (Hippie Killer | Finland)
Looney (Visionary Shamanics | Greece)
Latam (Thrancians | Romania)
Darkology (MFG Tribe | Romania)
Mano (Samsara Crew | Romania)
Oracol (Romania)
Trans Humantza (Urban Antidote | Romania)
Thal (Solar Seeds | Romania)
Fractaliceanu (Romania)
Dopamine (Romania/Denmark)
Acid Black (Tribal Gathering | Panama)
Aio (Lycantrop | Canada)
Elela (Dropland | Germany)
MayaTekk (Popol Vuh, Quantum Digits | Guatemala)
Eleusyn (Melusine | Romania)
Gezu vs Petor (Hungary)
Trikoze (Bulgaria)
Lueder (Germany)
Silver Sully (Biopulse | Romania)
Toge (Enterrec, Zion604 | Hungary)
Chuckles (Lost Theory | Belgium)
Cummis (Zahadum Sphere | Slovakia)
Etal (Melusine | Romania)


______________________
ALTERNATIVE/LIVE STAGE

Khidja (Malka Tuti / Romania)
Oceanvs Orientalis (The Magic Movement / Istanbul)
Nopame (Romania)
Borusiade (Comeme / Romania)
Electric Brother (Romania)
Christian S (Comeme / Germany)
Souptrip (Romania)
Thomash & Urubu Marinka (Voodoohop / Germany)
A Macaca (Voodoohop / France)
Kaloan (Voodoohop / Brazil)
Saeko (Voodoohop / Japan)
Tapan (Malka Tuti / Serbia)
Dream Diggers (Romania)
Moduler & Vivi St live (Inhere / Romania)
Zona Libera (Matze & DJ Vasile / Romania)
Soundopamine (Architects Of Paradise / Romania)
Dubase (Romania)
Ufe & Zicu (Romania)
Karpov Not Kasparov (Romania)
Danaga (Romania)
Dragos Rusu (The Attic Magazine / Romania)
Georgescu (The Attic Magazine / Romania)
Alex Tolstey (Boshke Beats / Spain)
Marcus 'Rough' Maichel (Boshke Beats / Germany)
Jan 'Rush' Muller (Boshke Beats / Germany)
Omelette (Romania)
A-C Leonte Reveries (Romania)
Sinestezie (Romania)
Rolf (Romania)
Kosta & Popix (Romania)
Cristalline (Romania)
Lapte & Miere (Romania)
Ygor (Romania)
Prisma (Dark Prisma / Argentina)
New Structures (Romania)
Folclorescent (Romania)
Stef Decat (Romania)
Amazonafrica
B.A.U. (Romania)
Basska (Romania)
Krisper (Romania)


_____________
CALEA LACTEE

Acid Stream (Dimitri Engelhardt, Conzum / Jena, DE) Live 'BioArt' Visual Performance
Arteriam (Gutzeit / Berlin, DE) live
Apartment29 (young broke and talented / Hamburg, DE)
APK318 (audiopicnik / Augsburg, DE)
Baba Sikander (Isle9 / TechnoWG / Berlin, DE)
Chrystal Chris & Sawatzki (Kybele / Schiffbruch / Berlin, DE) live
Chak Besh (Point / Berlin, DE)
Daniel Krau (Ketoga / TCC / Bremen, DE)
Dangerous Dave (Seelenfutter / Berlin, DE)
Danielle Arielli (Tooflez Records / Berlin, DE)
Dean Marc (Point / London, UK)
Elrino (Abartik / Basel, CH)
Emmanuel K (Aloa Music / Berlin, DE)
FR/DA (Finoacci / SaTerzaMetari / Berlin, DE)
Katzele (Malka Tuti / Berlin, DE)
Kon Ding (Deep Square Records / Berlin, DE)
Lamborginy Disco (CC / Augsburg, DE)
Lamine (WetYourSelf / Fabric / London, UK)
Leon Kostner (Tal der Verwirrung / Berlin, DE)
Luis Hill (Verstek / Berlin, DE)
Manel Cluny (Dazed State / Animal Farm / Berlin, DE)
Ma.Sa (Aloa Music / Berlin, DE)
Nahste Oner (Nahtstescu / Bern, CH)
Oana (Ariki Records / Berlin, DE)
Philippe Jeanneret (Abartik / Basel, CH)
Raskolnikoff (Goldschall∞Rausch / Cirkus Klauterwerck/ Berlin, DE)
RVG (Deep Square Records / Nice, FR)
Sarah Wild (Sturm und Drang/ Berlin, DE)
She Nionika (Deep Square Records / Bern, CH)
Slowcrates (Ajourney Music / Bremen, DE)
Toxido Mask (Finow Zoo / Berlin, DE)
Vito Fattore (Deep Square Records / Berlin, DE)
Wardita (Tonleiter Records / Berlin, DE)
Warte:Mal (Rebellion der Träumer / Berlin, DE)

_______________

CHILL IN SPACE

Karsten Pflum (Hymen Records, Mindwaves-Music / DK) Live
Banco de Gaia (Disco Gecko / UK) Live
Chillin Berlin (Mindwaves-Music / DE)
Pat Flanders (Mindwaves-Music, Skizze / DE)
BLN (Square Sound Records, Raumklang Music Records / RO) Live
E-Mantra (Melusine Records / RO) - Live
Logical Elements (Melusine Records / RO) Live
Reasonandu (Melusine Records / RO) - Live
The Ghost of 3.13 (Abstract Reflections, Mozyk.net / RO) Live
Brokoli (Mozyk.net / BG)
EEBB (Archipel / DE) Live
Serge Geyzel (Mindwaves-Music / DE) Live
Yvat (DETROIT UNDERGROUND / RO) Live 3D
Axiom (Crazy Language, Skizze / DE )
Jus10 (Mindwaves-Music / DE)
Briain (Skizze / DE)
Poetrip (RO) Live
Ŧ๏lςl๏гєรςєภt (RO) Live
Dj Vasile (Zona Libera / RO)
EsauNue (MRNGR / RO)
Saranankara + Andrei Gheorghiu (guitar) (Melusine Records / RO) Live
A Walk in Town (Psyonic / RO)
Δeltaплан (Psyonic / RO)
Niki K (Macronite Ireland / DE)
Reform-1 (Raumklang Music Records / RO) Live
Sin- Drøne (Psyonic / RO)
Overder (Psyonic / RO)
Faunescu (Psyonic , Kogaion Tribe)
Alien Lama (MD) Live
Ras Pacino (RO) Live
Hermanos (Solar / MD)
Option Zero (Psyonic / RO)
Zen (RO)
Aner Adras (Soundsphere, Rec24 / RO) Live
Atouck & Solomon Aru (Soundsphere / RO) Live
Makumaku5000 (Soundsphere / RO)
Ziazin (Soundsphere / RO)
Subhuman (Psyonic / RO)
Sistah Rastahfairy (RO)
Natty Ned (Do the Reggae / RO)
Underwing (Psyonic / RO)
AO (RO)
Dr. Gonzo (SunMoon / RO)
Duro Disco & Melotonin (RO)
Tzuc (RO)
Raman (Psyonic / RO)
Rolf Ono (Lucky 23 / RO)
Nostalgia (RO) Live
Saboar (Colectiva Gazette, d.tales / RO)
Dannilov (Colectiva Gazette / RO)
Pavlov (Colectiva Gazette, Cocor / RO)
Seme (Colectiva Gazette, Storyboard / RO)
Groovmanescu (Sugar & Spice / RO)

Video:
Côté Vidéo
Aural Eye
VVVlad
Mai multe la http://wahafestival.ro/

Sursa: iNFO MUSiC, Facebook

###

Ultima modificare Luni, 26 Iunie 2017 17:11

Vrei sa lucrezi cu noi?